19-letni kierowca wymusił pierwszeństwo pod Płockiem. W wyniku zdarzenia pojazd uderzył w drzewo.

Na jednej z dróg w pobliżu Płocka doszło do groźnie wyglądającego incydentu drogowego. Jak wynika z raportów, 19-letni mężczyzna, kierujący autem marki Audi, nie przestrzegł zasad ruchu drogowego i wymusił pierwszeństwo.

Wydarzenia rozegrały się w środowe popołudnie, 13 września, tuż po godzinie 16:00. To właśnie wtedy na drodze prowadzącej przez Sikorz doszło do kolizji dwóch samochodów. Jedno z aut po zderzeniu straciło panowanie i opuściło jezdnię, kończąc swój bieg na przydrożnym drzewie.

Jak informuje asp. szt. Monika Jakubowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, 19-latek nie zastosował się do zasady pierwszeństwa przejazdu, co skutkowało zderzeniem jego pojazdu z innym audi, prowadzonym przez 27-latka. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń w wyniku tego incydentu – dodaje policjantka.

W chwili zdarzenia obaj kierowcy byli trzeźwi. Po skompletowaniu niezbędnych czynności, ruch na drodze został przywrócony i przebiega bez zakłóceń. Niestety, młody kierowca, będący sprawcą kolizji, został obciążony karą mandatu oraz 10 punktami karnymi na swoje prawo jazdy.