Dwa aresztowania w Płocku: poszukiwani przez policję mężczyźni zatrzymani

Funkcjonariusze policji z Płocka podjęli działania, które doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn objętych listami gończymi. Chodzi o dwóch mieszkańców tego miasta – 33-latka i 67-latka, którzy teraz znajdują się za kratkami.

Opracowanie i realizacja tej operacji to wynik współpracy między komendą płocką a stołeczną. Jednym z zatrzymanych jest 33-letni mieszkaniec Płocka, który od jakiegoś czasu utrzymywał się poza radarkiem sił porządkowych.

Sierż. szt. Monika Jakubowska, przekazując informacje ze strony Komendy Miejskiej Policji w Płocku, wyjaśniała, że 33-latek usiłował uciec przed karą więzienia za jazdę po spożyciu alkoholu. Dzięki skrupulatnej pracy prowadzonej przez policjantów, udało się jednak zlokalizować i aresztować mężczyznę.

Zatrzymany 33-latek został już przewieziony do więzienia, gdzie odsiedzi wyrok przez najbliższy rok.

Drugi z poszukiwanych, 67-letni mężczyzna, został osadzony w areszcie za liczne przestępstwa majątkowe. Jak podkreśla sierż. szt. Jakubowska, płoccy policjanci ustalili, że starszy z mężczyzn ukrywał się na terenie stolicy. Dzięki efektywnej współpracy z warszawskimi funkcjonariuszami, 67-latek został zatrzymany.

Mężczyzna ten spędzi teraz za kratkami kolejnych kilkanaście miesięcy.