Bezpieczeństwo na drodze: Policja ostrzega o trudnych warunkach i apeluje o ostrożność

Według informacji przekazanych przez Policję, sytuacja na drogach jest wyjątkowo skomplikowana i niebezpieczna, co wymaga od kierowców zwiększonej ostrożności. W czwartkowy poranek doszło do incydentu, w wyniku którego pojazd osiadł w rowie w pozycji pionowej.

Informacje od Komendy Miejskiej Policji w Płocku sugerują, że 23 listopada, o godzinie 7 rano, w miejscowości Słominie (gmina Wyszogród), miało miejsce zdarzenie drogowe, które mogło mieć poważne konsekwencje. Kobieta kierująca samochodem marki Dacia, w wieku 45 lat, doznała obrażeń i została przewieziona do szpitala. Przypuszcza się, że przyczyną tego incydentu była niewłaściwa prędkość jazdy, nieadekwatna do panujących na drodze warunków. W efekcie kierująca straciła kontrolę nad pojazdem i wypadła z drogi, kończąc jazdę w rowie – takie jest oficjalne stanowisko płockiej KMP.

Warto jednak podkreślić, że warunki na drogach były tego dnia wyjątkowo trudne. Obecność cienkiej warstwy lodu sprawiała, że nawet jazda z ograniczoną prędkością była obarczona ryzykiem. W związku z tym, funkcjonariusze zdecydowanie apelują do kierowców o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Policja przypomina również o konieczności wymiany opon letnich na zimowe.