Suspekt z Płocka podejrzany o kradzież w sierpeckim basenie zatrzymany przez policję

Podczas minionego tygodnia, policjanci z Sierpca zatrzymali mężczyznę z Płocka, oskarżonego o kradzież z szafek na terenie lokalnego basenu. Informację o tym wydarzeniu przekazała Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu.

Jak zostało udokumentowane, sprawca wtargnął do kilku szafek znajdujących się w szatni basenu Hotelu Skansen. Z jednej szafki wyniósł dokumenty oraz kartę płatniczą, natomiast z innej swoją zdobyczą uczynił markową kurtkę wartą 800 złotych. Nie omieszkał też przywłaszczyć sobie buty sportowe z kolejnej szafki.

Gdy jeden z poszkodowanych zorientował się, że jego portfel zniknął, natychmiast powiadomił o tym dyżurnego oficera w sierpeckim komisariacie. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy po zebraniu informacji od świadków szybko wytypowali potencjalnego winowajcę.

Kolejne działania w tej sprawie podjęło grono policyjnych detektywów, którym udało się szybko zidentyfikować i zlokalizować sprawcę. W czasie przeszukania jego mieszkania, ujawniono skradzione przedmioty. 35-letni podejrzany z Płocka został aresztowany i postawiono mu zarzut kradzieży z włamaniem. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności – informuje aspirant Katarzyna Krukowska, reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Sierpcu.