Nowy rozdział inwestycji drogowych: Oto miejsca, gdzie kierowcy mogą napotkać utrudnienia

Podjęto kolejne działania w ramach modernizacji infrastruktury drogowej. Szereg odcinków jest obecnie poddawany renowacji, co dla kierowców oznacza nieuniknione utrudnienia. Ale które konkretnie obszary są dotknięte tymi zmianami?

Inwestycje drogowe są aktualnie przeprowadzane na szlakach blisko Płocka. Teraz prace koncentrują się na dwóch segmentach w powiecie. Prace budowlane ruszyły na drodze numer 2999 W i na odcinku Sikórz – Mochowo, ściślej mówiąc, pomiędzy Suchodołem a Karwosiekami-Cholewice. Odcinek, który ulega modernizacji, ma długość 1,6 tys. km.

Zakres prac obejmuje różne elementy, takie jak wymiana przepustów znajdujących się pod koroną drogi, frezowanie nawierzchni, tworzenie warstwy wiążącej, ścięcie poboczy oraz wykonanie grubowarstwowego oznakowania poziomego.

Koszt tej inwestycji wynosi prawie 2 miliony złotych, z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład stanowi 1,8 miliona złotych. Przewiduje się, że prace będą kontynuowane do 18 września 2024 roku.

Kierowcy powinni również przygotować się na utrudnienia na drodze numer 2939W i odcinku Rogozino-Białkowo. Tam realizowane są prace na odcinku długości około 700 metrów, które mają zakończyć się w najbliższych dniach.

„Jestem zadowolony, że bezpieczeństwo na kolejnych drogach będzie lepsze, a lista dróg w powiecie, których jakość znacznie się poprawiła, stale rośnie” – mówi Sylwester Ziemkiewicz, starosta płocki.