Zablokowanie jednej z płockich uliczek – o co chodzi?

Czy wszyscy wiedzą, że na osiedlu Dworcowa pojawiła się blokada jednego przejazdu? Co więcej, wszystko wskazuje na to, że mowa o zmianie, do której trzeba się przyzwyczaić.

Ulica Tadeusza Gajcego

Można powiedzieć, że problem dotyczy ulicy Tadeusza Gajcego. Gdy znajdziemy się na osiedlu Dworcowa, nie ma szans na wjazd w tę ulicę. Być może od razu pojawiło się pytanie, w czym problem? Trzeba też wyraźnie zaznaczyć, że zablokowany przejazd może sprawiać problemytyczy się to choćby osób korzystających z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1.

Ważne jest też to, że zablokowanie przyjazdu nie ma związku z samowolką – zmieniono organizację ruchu i zmiana ta została zatwierdzona. Można również usłyszeć o tym, że wszyscy mieszkańcy miasta wiedzą o zmianie. Warte podkreślenia jest również to, że zablokowanie przejazdu to efekt skarg – skarg ze strony osób, które mieszkają przy ul. Mickiewicza 23. Istotne jest również to, że mowa o terenie Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej w wieczystym użytkowaniu. Krótko mówiąc, pretensje miały podstawę i dlatego doszło do zablokowania problematycznego przejazdu. Mając to na uwadze, w najbliższym czasie nie należy spodziewać się zmian.