Zestaw klocków do składania– oryginalny prezent dla dzieci i dorosłych

Klocki do składania to prawdziwa klasyka wśród propozycji prezentów na niezliczone okazje. Chętnie sięgają po nie zarówno dzieci, jak i dorośli, a zestawy służą im nie tylko do zabawy, ale i rozwijania swojej kreatywności czy też jako pretekst do wspólnego spędzenia czasu wraz z rodziną.

Gdzie szukać nieszablonowych zestawów klocków?

Obecnie zestawy klocków można kupić w praktycznie każdym sklepie z zabawkami i nie tylko. Nie sztuką jest jednak zapłacić za standardową pozycję, tylko znaleźć wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju egzemplarz w czasach, gdy na rynku dostępne są tysiące różnych wydań klocków.

Propozycją dla osób szukających nieszablonowych rozwiązań oraz prezentów, które wyróżniają się na tle pozostałych, bez wątpienia jest asortyment sklepu internetowego Out Of The Box.

Należy on do przedsiębiorstwa InPost, dlatego nie powinien dziwić fakt, że w ofercie nie brakuje zestawów klocków o tematyce branży kurierskiej.

Wśród nich można znaleźć zestaw z maszyną Paczkomat® i ekologiczną furgonetką, sortownię paczek z taśmą i wózkiem paletowym oraz model ciężarówki wzorowany na tej, jaką pracownicy firmy InPost wykorzystują w procesach logistycznych.

Są to klocki dla dzieci od 8. roku życia. Za ich produkcję odpowiedzialna jest znana polska firma COBI, która od lat zajmuje się dystrybucją zabawek. Co więcej, do zestawów dołączono figurki, a klocki zostały skonstruowane w taki sposób, aby umożliwić ich łączenie również z częściami pochodzącymi od innych producentów.

Zestaw klocków, czyli zabawa dla całej rodziny

Klocki dla dorosłych nie są wcale abstrakcyjnym pomysłem. Składanie takich zestawów wydaje się świetnym sposobem na odstresowanie i odpoczynek. Oprócz tego mogą one posłużyć jako forma rozrywki dla całej rodziny – bez względu na wiek.

Wspólne składanie zestawów może więc przyczynić się do wzmacniania więzi na linii dziecko-rodzic i być sposobem na nawiązanie kontaktu z najmłodszymi. Jest także dobrą metodą na naukę w formie zabawy.

Mowa tu nie tylko o ćwiczeniu koncentracji czy rozwoju motoryki małej, ale i rozmowach na temat ważnych kwestii, w tym o ekologii i ochronie środowiska. Pretekstem do ich podjęcia może być np. zabawa zestawem z maszyną Paczkomat oraz ekobusem.

Dlaczego warto podarować klocki najmłodszym?

Zestaw klocków do składania w ramach prezentu dla dziecka jest podarunkiem, który posłuży nie tylko do zabawy, ale i rozwoju. Tworzenie własnych konstrukcji sprzyja kreatywności. Dziecko może dowolnie eksperymentować i projektować własne zestawienia, a przy tym ćwiczyć swoją wyobraźnię przestrzenną.

Ponadto czas spędzony w ten sposób przełoży się na polepszenie koncentracji. Dziecko uczy się podążać za instrukcją, co wymaga od niego skupienia. Niezbędna jest przy tym również cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu, czyli umiejętności, które przydadzą się także w wielu innych sytuacjach np. w szkole.

Na koniec warto wspomnieć o rozwoju umiejętności społecznych. Wspólne składanie klocków z przyjaciółmi czy z rodzeństwem uczy dziecko współpracy, komunikacji i kompromisów.

Bez względu na to, czy złożony zestaw będzie ozdabiał domowy regał, czy też posłuży jako część unikalnej i kreatywnej konstrukcji, która będzie nieustannie przekształcana i udoskonalana, jest on ponadczasowym i uniwersalnym pomysłem na prezent i obce są mu ograniczenia wiekowe.