Popularne kąpieliska w Polsce centralnej zamknięte z powodu zanieczyszczenia wody

Na dwóch znanych kąpieliskach, położonych w centrum kraju, wprowadzono zakaz korzystania z wody do czasu odwołania. Informacja ta ma szczególne znaczenie, biorąc pod uwagę, że obecnie przechodzimy przez jeden z najgorętszych dni aktualnych wakacji. Alarmujące upały dotyczą większości naszego kraju.

Jednym z tych miejsc jest Jeziorko Czerniakowskie, które jest jednym z ulubionych miejsc do pływania dla mieszkańców Warszawy. Niestety, badania wykazały, że woda tam zawiera zbyt wysokie stężenia drobnoustrojów. W rezultacie, warszawiacy muszą poszukać alternatywnych miejsc do ochłodzenia. Jeden z nich to Pilica, gdzie można nie tylko popływać, ale również skorzystać z kajaków. Inni korzystają ze stawów w dzielnicy Ursus, gdzie można się opalić i znaleźć odrobinę chłodzenia.

Następne testy czystości Jeziorka Czerniakowskiego mają zostać przeprowadzone w środę.

Zdrowie publiczne na kąpielisku Zalew Nowomiejski w Nowym Mieście, powiat Płoński na Mazowszu jest również pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych. Tego miejsca również nie można używać do pływania do dalszego odwołania.

Co więcej, tamtejsza woda nie spełnia obecnie wymogów sanitarnej czystości. Służby zdrowia planują kolejne badanie na najbliższy dzień.