Płocki zespół BHT Petra triumfuje w Klubowych Mistrzostwach Europy

W ubiegłym tygodniu na Porto Santo, wyspie leżącej u wybrzeży Portugalii, drużyna BHT Petra z Płocka odebrała brązowy medal w Klubowych Mistrzostwach Europy. W emocjonującym spotkaniu o trzecie miejsce Płocczanie pokonali niemiecką drużynę 12 Monkeys Köln.

Turniej zgromadził 15 topowych zespołów z całego kontynentu. Wszystkie drużyny, które rywalizowały na portugalskiej wyspie, to najlepsi reprezentanci swoich krajów. W fazie grupowej Petra Płock awansowała na czołowe miejsce, zwyciężając rywali z Niemiec, Portugalii, Węgier i Francji.

Drugie etap Mistrzostw nie był jednak tak pomyślny dla płockiego zespołu. Drużyna doznała dwóch porażek przeciwko ekipom z Niemiec i Portugalii. Mimo to, dzięki zwycięstwom nad Duńczykami i Węgrami, Petra mogła świętować awans do półfinału z drugiego miejsca.

Półfinał okazał się wyjątkowo trudnym sprawdzianem dla BHT Petra Płock. Starcie z duńską drużyną Rødby Beach Boys zakończyło się porażką płockiego zespołu, pomimo to jednak nie stracili ducha walki. W pojedynku o brązowe miejsce na podium łącząc siły i determinację, zawodnicy Petry pokazali swoją dominację na boisku, wygrywając 2:0 przeciwko 12 Monkeys Köln.

W trakcie turnieju wyróżnić można było Filipa Kopera – skrzydłowego Petry. Zawodnik zdobył w sumie 157 punktów, co sprawiło, że stał się najlepszym strzelcem turnieju. Wysokie miejsce BHT Petra Płock na międzynarodowej scenie potwierdza brązowy medal Klubowych Mistrzostw Europy. To kolejne osiągnięcie po triumfie sprzed roku w Champions Cup i zdobyciu potrójnej korony. Warto tu również zaznaczyć, że BHT Petra Płock to jeden z niewielu europejskich zespołów, który swoje sukcesy osiąga praktycznie wyłącznie dzięki wychowankom i mieszkańcom Płocka.