Przebieg wyborów do Sejmu i Senatu RP z niepokojącymi incydentami

W dniu wczorajszym na terenie całego kraju trwały wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Punkty wyborcze są dostępne dla głosujących do godziny 21. Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Płocku, aby dowiedzieć się o ewentualnych problemach związanych z procesem wyborczym.

Głosowanie, które odbywa się w niedzielę, 15 października, pomiędzy godziną 7 a 21, jest skierowane do Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. Jak wcześniej informowaliśmy, Państwowa Komisja Wyborcza zgłosiła wiele zażaleń dotyczących postępowania członków komisji wyborczych. Niektórzy z nich pytali wyborców, czy naprawdę powinni otrzymać kartę do ogólnokrajowego referendum.

Okazuje się jednak, że w Płocku doszło do jeszcze jednego incydentu. – W jednym z punktów głosowania doszło do sytuacji, gdzie po otrzymaniu materiałów wyborczych, pewna osoba je zniszczyła. Policja została powiadomiona o tym zdarzeniu i przyjęła zgłoszenie przestępstwa zgodnie z art. 248 Kodeksu karnego – poinformowała nas sierżant sztabowy Monika Jakubowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Działanie takie, zgodnie z treścią artykułu 248 Kodeksu karnego, jest przestępstwem karanym do 3 lat pozbawienia wolności.