Kierowca Volkswagena poruszający się zbyt szybko po Płocku stracił prawo jazdy na trzy miesiące

Bezmyślnym przekroczeniem prędkości na ulicach Płocka kierowca marki Volkswagen zapracował sobie na trzymiesięczną karę zawieszenia prawa jazdy. Przejeżdżając z niebezpieczną prędkością przekraczającą 100 km/h, mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy lokalnej drogówki.

Jego brawurowa jazda nie umknęła uwadze płockich policjantów, którzy natychmiast podjęli kroki w celu zatrzymania pojazdu do kontroli. Zgodnie z relacją sierż. szt. Moniki Jakubowskiej z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, kierujący Volkswagenem ignorował ograniczenie prędkości wynoszące 50 km/h w obszarze zabudowanym, wykraczając za niego o ponad połowę. W konsekwencji, kierowcą musiał się rozstać ze swoim uprawnieniem do kierowania pojazdem na najbliższe trzy miesiące.

Kierowcą okazał się 54-letni mieszkaniec Płocka, który teraz będzie musiał pokutować za swoją rozpędzoną jazdę. Przypomnijmy, że osoby, które przekraczają prędkość o ponad 50 km/h na terenach zabudowanych, zostają pozbawione prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli jednak w tym czasie pomimo wydanego zakazu, pojawią się za kierownicą, okres zatrzymania prawa jazdy zostanie podwojony do sześciu miesięcy. W przypadku powtórnego naruszenia tego zakazu, można zostać pozbawionym uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych, co jest przestępstwem zgodnie z art. 180a kk i grozi karą ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

W obliczu takiego incydentu lokalna policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności i respektowanie obowiązujących przepisów. Niestety, nadal wiele osób lekceważy ograniczenia prędkości, zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim, stwarzając potencjalne zagrożenie na drodze.