Nie tylko schronienie przed chłodem: wsparcie dla osób bezdomnych w Płocku

W mieście Płock, osoby stojące w obliczu kryzysu bezdomności otrzymują teraz niezbędne wsparcie, włączając w to możliwość skorzystania z ciepłego schronienia. Na terenie miasta uruchomiono nie tylko punkt sanitarny i kuchnię, ale także zapewniono dostęp do terapii poprzez rozmowę dla tych, którzy przez trudności życiowe znaleźli się na ulicy.

Przy ul. Otolińskiej 23 w Płocku działa ogrzewalnia dla osób dotkniętych problemem bezdomności. Obiekt jest czynny codziennie od godziny 20:00 do 8:00 rano, oferując schronienie dla maksymalnie 30 osób jednocześnie. Oferowane udogodnienia to punkt sanitarny, aneks kuchenny, gdzie można przygotować własny posiłek czy gorący napój, oraz możliwość wymiany lub prania ubrań. Dodatkowo osoby korzystające z ogrzewalni mają szansę na przeprowadzenie ważnej rozmowy terapeutycznej.

Ogrzewalnia zostanie utrzymana otwarta przez cały sezon jesienno-zimowy, począwszy od 16 października, aż do końca kwietnia 2024 roku. Za funkcjonowanie tej placówki odpowiada Teen Challenge Płock, organizacja pozarządowa, która została wybrana do realizacji tego zadania na rzecz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku po wygraniu odpowiedniego konkursu.