Dwóch mężczyzn zatrzymanych za groźby i rozbój w Płocku

Podczas ubiegłego tygodnia, funkcjonariusze Policji działający w ramach płockiej komendy zdołali zatrzymać parę mężczyzn. Byli to sprawcy brutalnego rozboju, który odbył się z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Ofiarą ich agresji padł starszy pan, któremu grozili śmiercią oraz pobicie, domagając się jednocześnie wydania wszelkich posiadanych przez niego pieniędzy. Po zdarzeniu, obaj mężczyźni zostali umieszczeni w areszcie tymczasowym. Teraz muszą liczyć się z konsekwencjami swoich czynów, które mogą skończyć się nawet 20-letnim wyrokiem pozbawienia wolności.

Cała sytuacja miała miejsce 11 października na terenie jednego z ogrodów działkowych w Płocku. Wówczas to 82-letni mężczyzna natrafił na dwóch podejrzanych osobników. Wyłamali oni jedną z furtki i wybili szybę próbując włamać się do altanki należącej do jednego z sąsiadów seniora. Gdy starszy mężczyzna postanowił interweniować, napastnicy pokazali mu ostry hak służący jako narzędzie zastraszania. Wówczas zaczęli grozić mu pobiciem i pozbawieniem życia, zażądali też od niego pieniędzy. W obawie o własne bezpieczeństwo, 82-latek przekazał im niewielką ilość pieniędzy, którą miał przy sobie. Na szczęście, świadkowie zdarzenia szybko zawiadomili policję, która natychmiast pojawiła się na miejscu, aresztując sprawców i zabezpieczając używane przez nich narzędzie.

Zebrany przez płockich stróżów prawa materiał dowodowy okazał się wystarczający do postawienia sprawcom zarzutów. Wraz z decyzją sądu, dwaj mężczyźni – 38-latek z powiatu sierpeckiego oraz 33-latek z powiatu płockiego – zostali umieszczeni w areszcie na okres trzech miesięcy. Za popełnione czyny – rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem, grozi im teraz wyrok nawet do 20 lat pozbawienia wolności.