Pijany kierowca z 3,5 promilami alkoholu w organizmie potrącił rowerzystkę w Zawidzu Kościelnym

Incydent z udziałem pijanego kierowcy i rowerzystki miał miejsce w miejscowości Zawidz Kościelny, na terenie powiatu sierpeckiego. Kierujący pojazdem mężczyzna, który miał w organizmie aż 3,5 promila alkoholu, uderzył w kobietę na rowerze. Po zdarzeniu zatrzymał się niedaleko miejsca potrącenia, jednak nie opuścił samochodu. Na szczęście, na miejsce szybko przybył policyjny świadek zdarzenia, który zareagował natychmiast i udzielił pomocy poszkodowanej kobiecie. W trakcie interwencji, 33-letni sprawca został wyciągnięty z samochodu. Całe zdarzenie miało miejsce 30 października, tuż po godzinie 10 rano.

Całą sytuację relacjonuje asp. Katarzyna Krukowska z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu: policjant z drogówki żuromińskiej, będący w drodze służbowej do Płocka, zauważył w lusterku samochodowego, że kierujący volkswagenem doprowadził do kolizji z rowerzystką podczas manewru wyprzedzania. Policyjny świadek incydentu natychmiast udzielił pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie, zaś kierujący volkswagenem zatrzymał się w pewnej odległości od miejsca zdarzenia, ale nie opuścił pojazdu. Okazało się, że 33-letni mężczyzna był kompletnie pijany. Funkcjonariusz wyciągnął go z samochodu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, po czym powiadomił o całej sytuacji dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.

Policjanci z Posterunku Policji w Zawidzu Kościelnym zostali wezwani na miejsce zdarzenia i przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowcy, które pokazało aż 3,5 promila alkoholu w organizmie 33-latka. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy nietrzeźwemu sprawcy. Mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za swoje zachowanie. Grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności, a także dodatkowa kara za spowodowanie kolizji drogowej.

Najważniejsze jest to, że poszkodowana kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń – informuje Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu. Funkcjonariusze apelują do społeczeństwa, aby reagować na wszelkie podejrzenia, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. W takich sytuacjach wystarczy anonimowe zgłoszenie na numer alarmowy 112, aby zapobiec tragedii.