Nowoczesne, nieoznakowane radiowozy wzbogacą flotę płockiej policji dla lepszego patrolowania dróg

Flotę Komendy Miejskiej Policji w Płocku wzbogaciły nowe radiowozy. Ciekawostką jest, że wśród nich znalazły się też pojazdy bez oznakowań policyjnych, które niedługo zaczną patrolować drogi Płocka i okolicznych powiatów.

Dla miejscowych sił porządkowych dostępne stały się trzy nowoczesne radiowozy. Ich zakup został umożliwiony dzięki finansowemu wsparciu ze strony samorządów terytorialnych. Nie ma wątpliwości, że te pojazdy staną się istotnym wsparciem technicznym dla policjantów czuwających nad bezpieczeństwem mieszkańców Płocka i powiatu płockiego każdego dnia – jak zapewnia sierżant sztabowy Monika Jakubowska, pełniąca rolę oficera prasowego płockiej policji.

Radiowozy bez oznakowań zostały przekazane do użytku przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Natomiast jeden z oznakowanych pojazdów trafił do posterunku w Radzanowie.

Komendant płockiej policji, inspektor Mariusz Kryszkowski, wyraził swoją wdzięczność dla samorządów za wsparcie i współpracę na rzecz podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców regionu płockiego. Podkreślił, że jest to kolejny przykład wieloletniego wsparcia, które otrzymuje płocka Komenda Miejska Policji.

Policjanci mogą już korzystać z nowych radiowozów, które zostały poświęcone przez kapelana policji w Płocku, księdza Jerzego Ławickiego. Wkrótce te nowo zakupione pojazdy zaczną patrolować ulice Płocka i powiatu płockiego.