Nadchodzi koniec renowacji ulicy Na Skarpie – ostatnie prace w toku

Zbliża się zakończenie długo oczekiwanej przez mieszkańców renowacji ulicy Na Skarpie. Ostatni etap tej inwestycji, który obejmuje wylanie asfaltu, jest już realizowany przez drogowców.

Rozpoczęty w kwietniu 2023 roku projekt przechodził przez liczne trudności. Początkowo planowano, że prace zostaną ukończone do połowy grudnia poprzedniego roku, lecz problemy związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz niesprawnie przeprowadzone wyburzenia garaży na terenie inwestycji opóźniły proces.

Mimo że zakres prac był mniejszy niż zakładano, przebudowa ul. Na Skarpie nieustannie postępowała. Zrealizowano już budowę kanalizacji deszczowej, a także przeprowadzono modernizacje kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej. Większość chodników została już ułożona, a także zamontowano nowe, energooszczędne oświetlenie.

Specjaliści od infrastruktury drogowej przystąpili obecnie do kolejnego etapu renowacji ul. Na Skarpie, czyli asfaltowania.

Władze miejskie zapewniają, że na koniec zostaną wykończone pasy z niską zielenią wzdłuż jezdni oraz ostatnie fragmenty chodników.

Całkowity koszt przebudowy ul. Na Skarpie wyniesie 5 milionów złotych, które pokrywa budżet miasta.