Wielogodzinna walka z płomieniami – ogień strawił kurnik w powiecie sierpeckim

Chwytając za serce scenariuś byliśmy świadkami w niedzielne poranne godziny, kiedy to w miejscowości Mieszczk, leżącej w powiecie sierpeckim, doszło do niebezpiecznego pożaru. Ogień zajął kurnik, a jego rozprzestrzenianie się postępowało z alarmującym tempem. W związku z tym konieczne było skierowanie do miejsca zdarzenia aż 30 zespołów strażackich.

Zapłon budynku miał miejsce 21 kwietnia, około ósmej rano. Cały obiekt był wyściełany słomianą ściółką, co przyczyniło się do tego, że ogień rozprzestrzeniał się z zawrotną prędkością. Walka strażaków z płomieniami trwała nieprzerwanie przez aż 7 godzin. W akcji gaszenia brało udział łącznie 27 jednostek straży pożarnej, które reprezentowało ponad 120 ratowników.

Zadysponowano jednostki JRG Sierpc, OSP Gorzewo, OSP Dziembakowo, OSP Goleszyn, OSP Chwały, OSP Szczutowo, OSP Ligowo, OSP Lelice, OSP Gójsk, OSP Mochowo, OSP Podlesie, OSP Ligowo, OSP Borkowo Wielkie, OSP Gąbin, OSP Trzepowo, OSP Stara Biała, JRG 1 Płock, JRG 2 Płock, KW PSP Warszawa, KP PSP Sierpc oraz Policję. Na miejscu pojawiła się także koparko-ładowarka.