Przyłącz się do rowerowej wyprawy "Nasze piękne Pojezierze, a my po nim na rowerze" 22 czerwca 2024

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich miłośników dwóch kółek do wzięcia udziału w rajdzie rowerowym zatytułowanym „Nasze piękne Pojezierze, a my po nim na rowerze”, który odbędzie się 22 czerwca 2024 roku. Przygotowaliśmy dla was trasę o długości około 30 km.

Zanim jednak weźmiesz udział w naszym rajdzie, musisz spełnić pewne warunki. Najpierw musisz dokładnie zapoznać się z regulaminem. Następnie potrzebujesz wypełnić kartę zgłoszenia i dostarczyć ją do biura Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego, które znajduje się przy ul. Gostynińskiej 2A w Łącku lub przesłać skan karty zgłoszenia mailowo. Wszystkie niezbędne dokumenty możesz znaleźć na stronie internetowej miasta.

Rajd rozpocznie się o godzinie 9:00 od rejestracji uczestników na placu przy Hali Sportowej przy ul. Gostynińskiej 2A w Łącku. Po tym etapie, udamy się w podróż przez malownicze tereny Pojezierza Gostynińskiego, kierując się do Gąbina przez Zdwórz. W Gąbinie będziemy mieli okazję odwiedzić Społeczne Muzeum Ziemi Gąbińskiej im. Sławoja Felicjana Składkowskiego. Po tej niewielkiej przerwie, nasza trasa będzie prowadziła na Plac przy Przedszkolu w Podlasiu (przez Koszelew, Kunki, Reszki, Smolenta, Korzeń Królewski), gdzie na uczestników będzie czekał smakowity poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Podlasiu.

Nasz rajd rowerowy jest zadaniem publicznym, które realizowane jest dzięki wsparciu finansowemu od Powiatu Płockiego. Organizacja wydarzenia odbywa się we współpracy z Klubem Turystyki Kolarskiej „BeneqTeam”. Dodatkowo, wsparcia podczas naszego wydarzenia udzielił również Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Płocku.