Pobili i okradli niepełnosprawnego

Są wśród nas osoby, które zaliczają się do grona niepełnosprawnych. Mówienie o niepełnosprawności to zawsze dość ogólne przedstawienie tematu (są różne sytuacje), ale jedno jest pewne – chodzi o osobę, która może potrzebować pomocy.

Pobicie i okradzenie niepełnosprawnego

Mowa o tym, ponieważ w ostatnim dniach doszło do czegoś, co trudno skomentować – mieliśmy pobicie połączone z kradzieżą. Co więcej, chodziło właśnie o osobę niepełnosprawną. Warte odnotowania jest też to, że możemy mówić o dwójce mężczyzn, która się nie patyczkowała – skradziono pieniądze, telewizor i telefony komórkowe.

Sprawców zatrzymano i postawiono im zarzut rozboju. Na ten moment mamy tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Oczywiście to dopiero początek kłopotów porywczej dwójki. Dobrze także wiedzieć, że mowa o mężczyznach, którzy byli już karani za podobne przestępstwa. Ogólny obraz tego wszystkiego jest taki, że kara może wynieść nawet 18 lat więzienia.

Obaj mężczyźni zasłużyli na karę, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Niemniej warto też zadać sobie pytanie, czy sytuacji można było uniknąć? Konsekwencje są ważne, ale najlepiej zapobiegać.

Tutaj przeczytasz o tym, że na terenie województwa trwały poszukiwania seryjnego mordercy.