Gdzie szukać pożyczki online i na co ją wydać?

Pożyczka online pozwoli w łatwy sposób sfinansować wiele różnych wydatków – od tych najpilniejszych poprzez te, które zaprocentują w przyszłości aż po przyjemności, które pozwalają po prostu się zrelaksować i naładować baterie. Podpowiadamy, na co można wydać pożyczki online.

Pożyczka online: najważniejsze informacje

Pożyczki online mogą być udzielane, zarówno przez banki, jak i przez instytucje pozabankowe. Aby otrzymać taki produkt, trzeba złożyć wniosek przez internet i tą drogą odbywa się także analiza zdolności do spłaty pożyczki oraz wypłata środków. Stąd więc nazwa produktu – pożyczka online.

Aby potwierdzić tożsamość i nie musieć w tym celu odwiedzać żadnych placówek, wykorzystywany jest przelew weryfikacyjny. Wystarczy złotówkę lub grosz przelać na wskazane konto, a pożyczkodawca może potwierdzić, czy dane podane we wniosku zgadzają się z danymi nadawcy przelewu. Wysłana kwota jest później zwracana pożyczkobiorcy.

Pożyczka online – gdzie najłatwiej ją dostać?

Jak wspomnieliśmy wyżej, pożyczkę online można otrzymać w banku i firmie pożyczkowej. Dużo większa szansa na decyzję pozytywną jest w sektorze pozabankowym. Oczywiście zawsze trzeba mieć stabilne dochody o takiej wysokości, które umożliwią terminową spłatę pożyczonej kwoty i nie można być wpisanym do rejestru dłużników.

Jednak firmy pożyczkowe łagodniej oceniają historię kredytową. Nieznaczne opóźnienia w spłacie, które nie zostaną zaakceptowane w banku, nie muszą przekreślać szansy na pożyczkę online w instytucji pozabankowej.

Pożyczka online na pilne wydatki

Najczęściej pożyczka online jest zaciągana na pilne wydatki, bo można otrzymać ją naprawdę ekspresowo i bez wychodzenia z domu. Jeśli masz niecierpiącą zwłoki wizytę u lekarza, awarię pralki, lodówki czy samochodu, receptę do wykupienia albo jakąkolwiek inną potrzebę, którą trzeba od razu sfinansować, to warto w tym celu wykorzystać pożyczkę online.

Często zdarza się tak, że nieszczęścia chodzą parami, czyli nie dość, że Twoje konto bankowe świeci pustkami, to jeszcze pojawił się pilny wydatek. Gdy czekasz na przelew od pracodawcy czy wpływ emerytury, czy renty, w tym czasie możesz wesprzeć się pożyczką online.

Pożyczka online na podróże

Z każdą podróżą wiążą się niezapomniane wspomnienia. Niezależnie czy to krótki wypad nad Morze Bałtyckie, intensywne zwiedzanie w Barcelonie czy miesięczna wyprawa do Azji. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że pożyczka online sprawdzi się tylko w przypadku pilnych wydatków.

Jednak warto pamiętać, że w przeżycia także warto inwestować, bo nikt nam ich nie zabierze. Jeżeli od dłuższego czasu planujesz rodzinny wyjazd czy podróżniczą przygodę życia, ale wciąż pojawiają się pilniejsze potrzeby do sfinansowania, to koniecznie zastanów się, czy nie warto wziąć na ten cel pożyczki online.

Jeśli masz regularne dochody, to z łatwością ją później spłacisz. Możesz jednak zyskać oderwanie od szarej codzienności, relaks i wspomnienia, które zostaną z Tobą i Twoją rodziną na zawsze.

Pożyczka online na edukację

Często sprawdza się powiedzenie, że najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie. Dzięki jednorazowemu wydatkowi zyskujesz szansę na wyższe dochody w przyszłości. Masz w planach zmienić pracę, ale w nowym miejscu trzeba mieć czynne prawo jazdy? Chcesz spróbować swoich sił na innym stanowisku, ale blokuje Cię nieznajomość języka obcego? A może ciągle nosisz się z pomysłem porozmawiania z szefem o awansie, ale wiesz, że brakuje Ci odpowiedniej karty przetargowej?

To tylko przykłady sytuacji, kiedy inwestując w jedną rzecz, np. kurs na prawo jazdy, języka obcego czy branżowy, możesz zyskać szansę na większe zarobki. Nawet jeśli musiałbyś skorzystać z pożyczki online, to korzyści na pewno będą wyższe niż koszty.

Pamiętaj jednak, aby odpowiednio wybrać kurs tak, aby rzeczywiście był dla Ciebie użyteczny i dawał konkretną wiedzę i umiejętności.

Pożyczka online w banku czy w firmie pożyczkowej?

Pożyczka online w banku zazwyczaj będzie tańsza niż ta w firmie pożyczkowej. Jednak trzeba przygotować się na to, że gdy składasz wniosek w nieswoim banku, to na podpisanie umowy trzeba będzie iść do placówki, co zajmuje czas. Na decyzję pozytywną w banku mogą liczyć osoby, które mają bardzo dobrą historię kredytową.

Jeśli w przeszłości zdarzyły Ci się opóźnienia w spłacie, to warto pamiętać, że dużo łatwiej uzyskać finansowanie w sektorze pozabankowym. Koszty pożyczki online będą wyższe niż banku, ale za to masz gwarancję, że wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu, bo cały proces od momentu złożenia wniosku aż do wypłaty środków odbywa się przez internet.