Narodziny młodych lampartów perskich w płockim zoo

W ogrodzie zoologicznym w Płocku pojawiło się nowe pokolenie lampartów perskich. Dwie małe, urocze istoty przyszły na świat, a ich matką jest dziewięcioletnia Sulakhat. Trwało to około 100 dni, zanim dwa młode lamparty zdecydowały się opuścić swoją matkę i zadebiutować na świecie. Według relacji na stronie internetowej ogrodu zoologicznego, przez pierwszy miesiąc życia nie opuszczały one swojego miejsca urodzenia.

Na stronie internetowej płockiego zoo ukazała się radosna wiadomość: „Mamy kolejne powody do radości! Dwa młode lamparty perskie zaszczyciły nas swoją obecnością”. Rodzicami dwóch małych lampartów są Sulakhat i Barrack. Pracownicy zoo zauważyli narodziny młodych na początku lipca, ale maleństwa pozostały w kotniku pod czujnym okiem matki przez pierwszy miesiąc swojego życia. Okres ciąży Sulakhat wyniósł około 100 dni.

Zoo informuje, że Sulakhat jest doskonałą matką dla swoich młodych. Karmi je, pilnuje i dba o ich bezpieczeństwo. Od paru dni maluchy zaczęły pojawiać się na zewnątrz. Mimo że są teraz mniejsze od domowego kota, ich puszyste futerko i piękne błękitne oczy są nie do przeoczenia.

Oba młode lamparty przeszły już pierwsze badania lekarskie, które potwierdziły, że są samcami. Od tego momentu będą regularnie badane, odrobaczane i szczepione. Kiedy dorosną, zostaną zaczipowane, co ułatwi ich identyfikację w przyszłości.