25-latek z Płocka zatrzymany za posiadanie 1,5 kg narkotyków

Policjanci działający na terenie Płocka przystąpili do zatrzymania młodego mężczyzny, który okazał się być posiadaczem dużej ilości nielegalnych substancji odurzających. W wieku 25 lat został on przyłapany na posiadaniu prawie 1,5 kg różnych narkotyków, które przechowywał w swoim domu. Sytuacja ta jednak skomplikowała się, kiedy zdecydował się zaatakować funkcjonariuszy podczas interwencji. Sierżant sztabowy Monika Jakubowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku potwierdziła ten fakt, opisując jako, że mężczyzna to nie tylko groził policjantom, ale także naruszył ich nietykalność cielesną.

Operację przeprowadzili płoccy policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej. Ich cel stanowiło jedno z mieszkań znajdujących się na płockich Podolszycach. Jak podkreśliła sierżant sztabowy Monika Jakubowska, funkcjonariusze byli uprzednio poinformowani o możliwości posiadania przez 25-letniego płocczanina nielegalnych substancji. Informacje te zostały potwierdzone podczas interwencji, podczas której w mieszkaniu mężczyzny znaleziono aż 1,5 kg narkotyków.

Podczas tej nietypowej operacji mężczyzna okazał się bardzo agresywny i nie tylko groził policjantom, ale nawet zaatakował ich fizycznie. Zgromadzenie dowodów przez funkcjonariuszy pozwoliło jednak na postawienie mu zarzutów. W wyniku decyzji sądu, 25-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech najbliższych miesięcy – informuje sierżant sztabowy Jakubowska.

Za posiadanie narkotyków, naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, a także groźby i znieważenie wobec nich, odpowie przed sądem.