700 osób wystartuje w Półmaratonie Dwóch Mostów w Płocku

Przygotowania do Półmaratonu Dwóch Mostów, największej i najpopularniejszej imprezy biegowej Płocka, nabierają tempa, gdyż odbędzie się on już w najbliższą niedzielę. Impreza ta przyciągnęła około 700 biegaczy.

To 12-edycja wydarzenia, które stało się integralną częścią kalendarza biegowego w Polsce. Organizatorzy spodziewają się, że w tym roku na starcie stanie prawie 700 osób. Powiadomiono o tym podczas konferencji prasowej, podkreślając ogromne zainteresowanie tą imprezą. Wszystkie pakiety startowe zostały już wyprzedane.

Na uczestników czekają dwa dystanse. Główny bieg obejmuje nieco ponad 21 km i prowadzi zawodników przez dwa mosty w Płocku, kończąc się przed ratuszem. Wspiera go drugi, krótszy dystans wynoszący prawie 11 km.

Trzeci raz z rzędu organizatorzy wprowadzili specjalne kategorie dla fizjoterapeutów i Honorowych Dawców Krwi.

– Fizjoterapeuci z różnych części Polski przybędą, aby uczcić Światowy Dzień Fizjoterapii, który przypada 8 września, swoim udziałem w biegu oraz działaniami promocyjnymi – przypomniała Daria Domosławska, radna miasta Płock. – Płock jest znany z różnorodnych działań profilaktycznych, a ta inicjatywa będzie kolejnym krokiem w promowaniu aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Organizatorzy zapewniają, że półmaraton już dawno przekroczył granice lokalnego wydarzenia. Start zaplanowano na godzinę 8:30, a sama impreza ma potrwać do godziny 13:00.