Weekend pełen nauki i zabawy na Pikniku Rodzinnym Komunikacji Miejskiej w Płocku

Najmłodsi miłośnicy nauki będą mieli okazję odpowiedzieć na wiele ciekawych pytań podczas zbliżającego się Pikniku Rodzinnego Komunikacji Miejskiej – Płock. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, a uczestnicy dowiedzą się, czym jest CO2, jak różni się od wodoru i jak samodzielnie przygotować chemicznego kameleona. Nie zabraknie również pytań o właściwości wody. Tego dnia, 9 września, Komunikacja Miejska Płock zaprasza mieszkańców do wspólnego spędzenia czasu na terenie zajezdni KM Płock (ul. Przemysłowa 17), gdzie od godz. 10.00 do 15.00 odbędzie się Finał Konkursu Kierowca Roku 2022 oraz piknik rodzinny.

– Jak co roku przygotowaliśmy dla dzieci mnóstwo atrakcji: strefę z różnorodnymi zabawkami, trampolinami, pluszowymi gośćmi, nauką jazdy na rolkach, zajęciami Akademii Młodego Pasażera, strefą z retro grami, watą cukrową, czy kolorowym malowaniem twarzy. Dzieci mogą szybko przeobrazić się w groźnego tygrysa albo słodkiego misia. Przewidziane są także zabawy, tańce, konkursy integracyjne i strefa kreatywna. Na uczestników czeka również autentyczny polski poczęstunek – grochówka oraz pajda chleba ze smalcem i ogórkiem. Spragnieni będą mogli skosztować Płocczanki prosto z saturatora lub słodkiej lemoniady – zachęcają organizatorzy.

Impreza nie skończy się na tym. Tego dnia dowiemy się, kto zostanie Kierowcą Roku KM Płock 2022 r.

– Chcąc ułatwić mieszkańcom dojazd na Piknik, Komunikacja Miejska Płock uruchomi specjalną, bezpłatną linię piknikową. Rozkłady jazdy można znaleźć na przystankach – informują przedstawiciele KM Płock.