Kompensacja finansowa dla Wisły Płock za spadek z Ekstraklasy

Po kilku miesiącach od relegacji z najwyższej ligi piłkarskiej w Polsce, Wisła Płock otrzymała rekompensatę finansową z rąk lokalnych władz. Jak podaje oficjalny serwis kibiców zespołu, Nafciarski, klub piłkarski z Mazowsza dostał od miasta Płock 10 milionów złotych jako formę wsparcia po utracie miejsca w PKO Ekstraklasie.

Informacje o przyznawaniu rekompensaty dla „Nafciarzy” przez budżet miasta potwierdził portal Nafciarski, którego doniesienia zostały następnie przekazane przez serwis Goal. Fakt ten został również potwierdzony przez prezydenta Wisły Płock, Piotra Sadczuka, w trakcie odpowiedzi na pytania podczas spotkania Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Płocka.

Sezon 2022/23 zaowocował spadkiem Wisły Płock do Fortuna 1. Ligi. Pomimo świetnego początku sezonu w Ekstraklasie, gdzie przez pierwsze kolejki znajdowali się na czołowych pozycjach tabeli, późniejsze wyniki były gorsze i doprowadziły do końcowego 16. miejsca, skutkującego degradacją.

Sezon 2023/24 zaczął się dla „Nafciarzy” z ambitnym celem szybkiego powrotu do Ekstraklasy. Niemniej jednak, rzeczywistość okazała się brutalna. Po ośmiu spotkaniach zespół zdobył 12 punktów i obecnie znajduje się na siódmym miejscu w tabeli. Forma drużyny trenowanej przez Marka Saganowskiego była nierówna – zanotowano trzy zwycięstwa, trzy remisy i dwie porażki.

Kolejnym rywalem „Nafciarzy” będzie GKS Tychy, z którym zmierzą się w najbliższą niedzielę. Rozpoczęcie meczu zaplanowane jest na godzinę 12:40.