Zapowiedź modernizacji obwodnicy Płocka i jej integracji z planowaną drogą ekspresową S10

Prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski, podczas konferencji prasowej w środę zaznaczył, że istnieje wstępne porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), które umożliwia rozpoczęcie prac nad modernizacją obwodnicy Płocka. Celem jest dostosowanie jej do połączenia z przyszłą drogą ekspresową S10, która ma przebiegać w pobliżu tego miasta.

Podczas konferencji prasowej, prezydent Nowakowski omówił również szczegóły planowanej modernizacji. Zakłada ona budowę wiaduktu nad Rondem Wojska Polskiego oraz poszerzenie fragmentu obwodnicy do dwóch jezdni i czterech pasów ruchu, co ma usprawnić komunikację w kierunku północ-południe.

Projekt modernizacji przewiduje połączenie obwodnicy kolejnym wiaduktem skierowanym nad rondami Otolińska oraz Stanisława Osieckiego. Wiadukt ten ma prowadzić do węzła w rejonie ulicy Jędrzejewo. W tym miejscu planowane jest stworzenie skrzyżowania o konstrukcji zwanej „trąbką”, które ma umożliwić wyjazd z obwodnicy. Zgodnie z planem, 7-kilometrowa trasa czteropasmowa ma prowadzić od tego miejsca do projektowanej drogi ekspresowej S10 w miejscowości Goślice.