Planowany protest rolników 9 lutego może spowodować utrudnienia na drogach miasta i powiatu płockiego

W nadchodzący piątek, 9 lutego, kierujący pojazdami powinni być świadomi planowanego protestu rolników. To zorganizowane wydarzenie może spowodować tymczasowe problemy z ruchem drogowym zarówno w mieście Płock, jak i na terenie całego powiatu. Apelujemy do mieszkańców o rozważenie alternatywnych tras dojazdu lub ograniczenie podróży, jeśli nie jest to absolutnie konieczne.

Informacje przekazane przez służby policyjne z Płocka sugerują, że zaplanowany na najbliższy piątek, 9 lutego, protest rolników może spowodować pewne zakłócenia w ruchu drogowym. Choć jest to nieuniknione, kierowcy muszą być przygotowani na możliwość przedłużenia czasu podróży lub konieczność skorzystania z innych dróg.

Protest zaczyna się o godzinie 10:00 i prowadzi od Radzanowa przez Nowe Gulczewo do Płocka ulicą Wyszogrodzką. W godzinach od 11:00 do 14:00 możemy spodziewać się utrudnień na drodze krajowej nr 62 (ul.Wyszogrodzka) od skrzyżowania z ul.Rogozińską w kierunku Ronda Wojska Polskiego, które może zostać całkowicie zablokowane. Kierowcy jadący z centrum w kierunku Podolszyc powinni skorzystać z ulicy Grabówka, a przechodzący na drugą stronę Wisły – z Mostu Legionów Józefa Piłsudskiego. Utrudnienia można również oczekiwać na drodze wojewódzkiej nr 567 Staroźreby – Nowa Góra (spodziewana blokada ronda w Nowej Górze na drodze krajowej nr 10) oraz na drodze krajowej nr 62 Czerwińsk – Wyszogród (spodziewana blokada ronda w Wyszogrodzie DK62/DK50).

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wyrozumiałość i cierpliwość podczas trwania protestu. Proponujemy unikanie podróży samochodem, jeśli to możliwe. Jeżeli jednak musisz podróżować, radzimy wcześniej zaplanować trasę i skorzystać z dostępnych objazdów. Ważne jest również, aby zachować ostrożność i przestrzegać poleceń służb porządkowych.

Zachęcamy do śledzenia aktualnych informacji policyjnych i lokalnych mediów, aby być na bieżąco z sytuacją na drogach.