43-latek z Płocka aresztowany za posiadanie narkotyków, broni i dużą sumę gotówki

Podczas interwencji w Płocku, funkcjonariusze policji zatrzymali 43-letniego mężczyznę. Zostaje mu postawione zarzuty zarówno posiadania, jak i handlu narkotykami. Ze względu na ciężar tych przestępstw, mężczyźnie może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, przy nim znaleziono broń oraz kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Detektywi z płockiej komendy zdecydowali się na niespodziankę dla pewnego mieszkańca Gąbina. Wynikało to z ich wcześniejszych ustaleń, które wskazywały na możliwe przechowywanie narkotyków w tym domu. Te podejrzenia szybko okazały się słuszne – relacjonuje sierżant sztabowy Monika Jakubowska, pełniąca funkcję oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania podjęto decyzję o aresztowaniu 450 gramów różnych środków odurzających, w tym ekstazy i marihuany. Wykryte substancje zostały zabezpieczone, podobnie jak ponad 45 tysiące złotych gotówki. Jak informuje płocka policja, detektywi znaleźli także dwie sztuki broni, wagi elektroniczne i torebki, które najprawdopodobniej służyły do pakowania narkotyków.

Jak podaje Jakubowska, na terenie tej właśnie posesji doszło do zatrzymania 43-latka. Mężczyźnie zostały postawione zarzuty posiadania i sprzedaży narkotyków. Sąd zadecydował o zastosowaniu środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztu. Za przestępstwa tego kalibru grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.