Ważne informacje o zmianach w obwodach do głosowania w Płocku – sprawdź swoje nowe miejsce do głosowania!

Chcielibyśmy poinformować, że w niedzielę, 7 kwietnia 2024 roku, planowane są wybory samorządowe. Istotna informacja dla mieszkańców Płocka – zaszły istotne zmiany dotyczące obwodów do głosowania na terenie miasta. Miejsca przeznaczone do oddawania głosów będą otwarte od 7:00 do 21:00.

Płock podzielono na specjalnie wyznaczone obszary głosowania, znane jako stałe obwody głosowania. Każdy z nich został przypisany do określonych ulic z konkretnymi numerami budynków. Takie podział na obwody głosowania przeprowadził Komisarz Wyborczy w Płocku.

Wśród ogłoszonych zmian znajduje się np. modyfikacja siedziby lokalu dla obwodu głosowania nr 1. Dawniej znajdujący się w Izbie Wytrzeźwień przy ulicy Medycznej 1, teraz został przeniesiony do budynku Grupy Zdrowie Sp. z o.o. przy ulicy Medycznej 19. Nowa lokalizacja jest w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i można tam wejść przez główną bramę szpitala.

Ważną zmianą jest też podział dotychczasowego obwodu głosowania nr 55 na dwa nowe obwody. Pierwszy z nich, czyli nowy obwód nr 55, pozostaje w swej dotychczasowej siedzibie – Miejskim Przedszkolu nr 4 im. Jasia i Małgosi przy ulicy Czwartaków 18b, a obejmuje on ulice: gen. Grzmot-Skotnickiego, al. Jana Pawła II (nr nieparzyste od 1 do 27), Pasaż Ignacego Jana Paderewskiego, Wyszogrodzka (nr parzyste od 108 do 154).

Drugi nowy obwód, o numerze 68, ma siedzibę w Miejskim Przedszkolu nr 8 przy ul. św. Wojciecha 1b. W jego skład wchodzą ulice: Czerwonych Kosynierów, św. Floriana, al. Jana Pawła II (nr parzyste od 2 do 70), św. Jerzego, Kombatantów, gen. Stanisława Maczka, Wacława Milke, Pałacowa, Jerzego Pniewskiego, Swojska, Synów Pułku, św. Wojciecha, św. Zygmunta.