Przychodnia "Na Winiarach" oferuje bezpłatne badania w ramach programu Profilaktyka 40 PLUS do końca czerwca

Zaledwie do zakończenia miesiąca czerwca, istnieje możliwość skorzystania z kompletnego zestawu badań diagnostycznych bez żadnych kosztów. Te bezpłatne usługi są dostępne w ramach programu Profilaktyka 40 PLUS. Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej “Na Winiarach” jest jednym z miejsc, gdzie można przeprowadzić te badania. Każdego dnia, od godziny 7:00 do 8:00 rano, pacjenci mogą poddawać się badaniom. Istnieje możliwość rejestracji zarówno osobiście jak i telefonicznie podczas godzin pracy przychodni.

Osoby zainteresowane tymi badaniami mogą zdobyć niezbędne skierowanie automatycznie. Wystarczy tylko wypełnić ankietę dostępną na Internetowym Koncie Pacjenta, zadzwonić na infolinię pod numerem 48 800 100 101 między godziną 8:00 a 18:00 lub zgłosić się osobiście do poradni POZ “Na Winiarach”. Takie informacje podaje Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku.

Program Profilaktyka 40 PLUS jest dostępny dla każdej osoby, która skończyła 40 lat. Co warto zauważyć, nowością w programie jest możliwość powtarzania badań u osób, które wcześniej już z nich skorzystały. Aby ponownie skorzystać z programu, nie ma potrzeby wypełniania ankiety. Po upływie roku od ostatniego pakietu badań, na twoim Internetowym Koncie Pacjenta pojawi się nowe e-skierowanie. Wszystko co następnie musisz zrobić to wybrać placówkę, przeprowadzić badania i odebrać wyniki – tak jak poprzednio. Takie informacje można znaleźć na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia.

W ramach programu można wykonać szereg badań takich jak: morfologię krwi obwodowej z wzorem odsetkowym i płytkami krwi, stężenie cholesterolu całkowitego lub kontrolny profil lipidowy, stężenie glukozy we krwi, próby wątrobowe (AlAT, AspAT, GGTP), poziom kreatyniny we krwi, badanie ogólne moczu, poziom kwasu moczowego we krwi, krew utajoną w kale – metodą immunochemiczną (iFOBT), pomiar ciśnienia tętniczego oraz pomiar masy ciała, wzrostu, obwodu w pasie i obliczenie wskaźnika masy ciała (BMI).

Ważne jest również to, że mężczyźni mogą dodatkowo skorzystać z badania PSA, które jest niezbędne do diagnozowania przerostu prostaty i raka prostaty.

Dalsze informacje oraz dane kontaktowe do Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej “Na Winiarach” są dostępne w tym miejscu. Szczegółowe informacje na temat programu Profilaktyka 40 PLUS można znaleźć na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia.