Kontynuacja sprawy zniszczonych pojazdów na osiedlu Wielka Płyta

Zmierzamy do rozwiązania problemu zniszczeń samochodów na osiedlu Wielka Płyta, który zaistniał w pierwszej połowie lutego. Wygląda na to, że jeden lub więcej nieznanych sprawców, za pomocą ostrego instrumentu, spowodowali uszkodzenia na kilku, a być może nawet kilkunastu autach. Policja zapewnia mieszkańców o intensywnym prowadzeniu działań w tej sprawie.

Całe zdarzenie miało miejsce w nocy z 10 na 11 lutego. Pojazdy zaparkowane przy ulicach Zgliczyńskiego, Królowej Jadwigi i Batalionów Chłopskich zostały poddane aktom wandalizmu.

W ciągu 48 godzin od incydentu Komenda Miejska Policji otrzymała tylko jedno zgłoszenie. Obecnie liczba ta jest wyższa.

– Odebraliśmy trzy zgłoszenia w tej kwestii. Prowadzimy dochodzenie, a na miejscu został zabezpieczony monitoring – poinformowała sierżant sztabowy Monika Jakubowska, rzeczniczka prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Płocku.

Możliwe, że zgłoszeń było więcej, ale mieszkańcy skarżą się na biurokratyczne utrudnienia i konieczność trzygodzinnego oczekiwania w komendzie.

– Takie sytuacje zdarzają się sporadycznie, nie są normą. Jeżeli zgłoszeń jest więcej, referent przyjmuje je chronologicznie – tłumaczy sierżant sztabowy Jakubowska.

Mieszkańcy osiedla Wielka Płyta mają jednak więcej uwag, w tym do oświetlenia ulicznego, które pozostawia wiele do życzenia. Kwestia ta była omawiana już w grudniu.