Ulica Przemysłowa w Płocku przystąpi do gruntownej przebudowy

Płocka ulica Przemysłowa, której stan techniczny jest obecnie daleki od zadowalającego, ma zostać gruntownie zmodernizowana. Nadszedł czas na rozpoczęcie jednej z najważniejszych inwestycji tego roku. Miejscowy Zarząd Dróg Miejskich właśnie zaczyna proces wyboru wykonawcy, przeglądając oferty zgłoszone przez różne przedsiębiorstwa zainteresowane przeprowadzeniem modernizacji.

Aktualny stan ulicy Przemysłowej nie jest dla nikogo tajemnicą – jezdnia pokryta jest licznymi dziurami, a brak odpowiednich lewoskrętów utrudnia płynność ruchu drogowego. Ścieżka rowerowa, która biegnie wzdłuż ulicy, również wymaga interwencji, jako że jej stan nie odbiega od kondycji jezdni.

Jednak ta sytuacja ma niedługo ulec zmianie. Planowana modernizacja zakłada przekształcenie ulicy Przemysłowej w drogę trzypasmową, wyposażoną w dedykowane lewoskręty i dwie nowe ronda – m.in. na skrzyżowaniu z ulicą Rutskich. Dodatkowo, przewidziano budowę nowych chodników i miejsc parkingowych. Wszyscy potencjalni wykonawcy mieli czas na złożenie swoich ofert do 28 lutego.

Na inwestycję, miasto przeznaczyło 17 milionów złotych i wydaje się, że udało się znaleźć oferty mieszczące się w tym budżecie. Do Zarządu Dróg wpłynęły dwie propozycje, które nie przekraczają tej kwoty. Najkorzystniejsza cena została zaproponowana przez Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane WASKOP – firma ta jest gotowa podjąć się prac za sumę 16.443.649,52 złotych.

Do 27 marca trwa okres, w którym wykonawcy są związani ze złożonymi ofertami, a to oznacza, że Zarząd Dróg Miejskich ma do tego czasu na podjęcie decyzji o wyborze firmy. Szacowany termin zakończenia przebudowy ulicy Przemysłowej to mniej więcej maj 2025 roku, licząc od momentu podpisania umowy z wykonawcą.