Ostre działania gostynińskich stróżów prawa przeciwko nadmiernemu przekraczaniu prędkości

Missja legitymująca pielęgnację bezpieczeństwa na drogach, szczególnie w obszarach miejskich, jest jednym z kluczowych obowiązków służb mundurowych. Na tej ścieżce odbywa się nieustanne monitorowanie i kontrola nad przestrzeganiem ograniczeń prędkości. Rzeczywistość tej procedury uderzyła z pełną siłą w 49-letniego mężczyznę, który zignorował te zasady, przekraczając limit prędkości aż o 51 km/h.

Rano 9 kwietnia funkcjonariusze Policji z Gostynina prowadzili na terenie swojego miasta akcję monitoringu i kontroli prędkości. W trakcie tej operacji nie udało się uniknąć sprawiedliwości kierowcy, który zdecydowanie przekroczył dozwolony limit prędkości na terenie zabudowanym, poruszając się swoim fiatem.

– Nasza interwencja skupiła się na 49-letnim mieszkańcu powiatu włocławskiego, którego bezwzględne ignorowanie regulaminu ruchu drogowego wyróżniło się na tle innych użytkowników dróg. Kierujący fiatem przez naszym radar przemknął z prędkością aż 101 km/h, mimo że obowiązujące na tym odcinku ograniczenie wynosiło 50 km/h. W wyniku tej nadwyżki zdecydowaliśmy się ukarać kierowcę, odbierając mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo nałożyliśmy na niego grzywnę w wysokości 1500 zł, a jego konto obciążone zostało dodatkowymi 13 punktami karnymi – przekazał mł. asp. Paweł Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

Funkcjonariusze z dużą powagą podkreślają, że nadmierna prędkość jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych czynników wpływających na powstawanie wypadków drogowych. W takich sytuacjach ofiarami stają się niewinni uczestnicy ruchu drogowego, którzy często tracą zdrowie, a niekiedy nawet życie.

Ważne jest, aby pamiętać o konsekwencjach ponownego zatrzymania przez policję za przekroczenie prędkości w ciągu trzech miesięcy od pierwszej takiej sytuacji. W takim przypadku okres zawieszenia prawa jazdy zostaje wydłużony do sześciu miesięcy. Kolejne przewinienie tego typu wiąże się z utratą uprawnień do kierowania pojazdami i koniecznością ponownego zdawania egzaminu prawa jazdy.