Studenci z Płocka przygotowują się na Juwenalia: pełen atrakcji program obejmuje koncerty, mecz piłki nożnej, imprezę w akademiku i tradycyjne myto

Płockie Juwenalia 2024 zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie i rozpoczną się w dniu 21 maja. Planowane są koncerty na terenie zielonym przy placówce Politechniki Warszawskiej w Płocku, która znajduje się przy ulicy Łukasiewicza 17. Tradycyjnym elementem świętowania będą również studenci zbierający myto na skrzyżowaniach miasta w dniu 24 maja. Organizatorzy z radością zapraszają wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania.

Całe wydarzenie rozpocznie się turniejem piłkarskim na stadionie Wisły Płock. Następnego dnia, 22 maja, w centrum Płocka odbędzie się zabawna gra terenowa o pirackim motywie. Koncertowa część Juwenaliów rozpocznie się 23 maja na terenach zielonych przy ul. Łukasiewicza 17, gdzie płocki żacy będą mogli bawić się przy muzyce takich wykonawców jak Video, Zetha czy Poparzeni Kawą Trzy. Organizatorzy zapowiadają również niespodziankę w postaci dwóch jeszcze nieogłoszonych artystów.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, po dniu koncertów, studenci w przebraniach będą zbierać myto przy głównych skrzyżowaniach Płocka. W ten sposób 24 maja kierowcy będą mieli okazję wesprzeć organizację tego fantastycznego studenckiego święta.

Wśród atrakcji zaplanowano także tzw. „Akademikalia”, które odbędą się w Domu Studenta „Wcześniak”. Będzie to głośna zabawa w klubie akademickim „Filip”, poprzedzona różnymi grami i konkurencjami, w tym popularnymi „Flankami”. Studenci będą mieli również okazję do prezentacji swoich umiejętności na scenie, a na imprezie wystąpią studenckie kapele, w szczególności dynamicznie rozwijający się zespół Kombinacje Alpejskie.

Akademia Mazowiecka, we współpracy z płocką placówką Politechniki Warszawskiej oraz Wyższą Szkołą im. Pawła Włodkowica, jest odpowiedzialna za organizację tegorocznych Juwenaliów. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich na to otwarte dla każdego wydarzenie i do wspólnej, nieskrępowanej zabawy!