Nominacja Wzgórza Tumskiego w Płocku do tytułu "Cuda Polski 2024" według National Geographic Traveler Poland

Nominiowane przez National Geographic Traveler Poland do plebiscytu „Cuda Polski 2024”, Wzgórze Tumskie w Płocku ma szansę na zwycięstwo. Informację o tej nominacji z radością podano w mediach społecznościowych, gdzie apeluje się o jak najliczniejsze głosowanie. Zostało to wyraźnie zaznaczone w komunikacie, jaki zamieścił płocki ratusz.

Każda osoba może codziennie oddać jeden głos na dowolny obiekt, miejsce lub region, który został nominowany w danym województwie. Proces głosowania potrwa do 5 czerwca. Z obszaru województwa mazowieckiego nominacje otrzymały: Wzgórze Tumskie w Płocku, Nadbużańska Kraina Spokoju oraz Dzielnica Wisła w stolicy kraju, Warszawie.

Decyzja o wybraniu faworyta wydaje się być łatwa – przynajmniej dla mieszkańców Płocka i miłośników tego miejsca. Przedstawiciele ratusza już oficjalnie ogłosili, że oddali swój głos na Wzgórze Tumskie.

Można zagłosować na stronie internetowej National Geographic w sekcji „Cuda Polski 2024”.

Wzgórze Tumskie w Płocku to historyczne serce miasta, gdzie w X wieku Mieszko I wybudował gród obronny na wysokim wzgórzu nad Wisłą. To miejsce jest punktem wyjścia do zwiedzania miasta Płocka. Centralną część Wzgórza Tumskiego stanowi Stary Rynek z dziewiętnastowiecznymi kamienicami i ratuszem – tak opisuje organizator plebiscytu, National Geographic Poland, tę magiczną lokalizację.