Interwencja na płockim moście: ranny łabędź wymagał pomocy

Zaobserwowany na jednym z mostów w Płocku łabędź wywołał niepokój przechodniów. Ptak wielkich rozmiarów nie był w stanie opuścić mostu samodzielnie, co sugerowało, że może być ranny i potrzebować pomocy.

Jolanta Głowacka, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Płocku, zdała relację na temat zaistniałego zdarzenia. Informacje przekazane Straży Miejskiej wskazywały, że zwierzę jest w stanie kryzysowym i sprawia mu trudność wzbić się w powietrze. Na miejsce incydentu natychmiast skierowano strażników miejskich, którzy zabezpieczyli teren, nie dopuszczając do zbliżania się do ptaka i potencjalnego spłoszenia go.

Pracownicy Straży Miejskiej czekali na specjalistyczną pomoc ze strony pracowników Muniserwisu, którzy mieli za zadanie odłowić zwierzę. W wyniku bliższego spojrzenia na stan łabędzia okazało się, że jego noga jest uszkodzona.

Po bezpiecznym umieszczeniu ptaka w transporterze, przetransportowano go do lecznicy weterynaryjnej. Tam otrzymał niezbędne leczenie, a po pełnym powrocie do zdrowia, będzie mógł cieszyć się ponownie wolnością.