Gorący tydzień dla policyjnej grupy "Speed" – niemal 100 wykroczeń i mandatów na drogach Płocka!

Poprzedni tydzień był okresem pełnym działań dla jednostki policyjnej o nazwie „Speed”. Ich zadaniem było odnajdywanie i karanie tzw. piratów drogowych, a przede wszystkim tych, którzy bez wahania łamali przepisy dotyczące maksymalnej prędkości. Wyniki ich pracy były zaskakujące – udało im się wykryć blisko sto wykroczeń, co skutkowało lawiną mandatów.

W trakcie minionego tygodnia, funkcjonariusze policji z Płocka dokonali kontroli drogowej ponad 90 samochodów w obrębie miasta oraz powiatu. W wyniku tych działań, udało im się zidentyfikować aż 97 wykroczeń. Az 88 z nich było przypadkiem przekroczenia maksymalnej prędkości. Wobec kierowców zastosowano kary w postaci 86 mandatów. Dodatkowo, dwóch osobom odbito prawa jazdy za flagrantne przekroczenie dozwolonej prędkości – informuje podkomisarz Monika Jakubowska, oficer odpowiedzialny za kontakt z mediami w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku.

Grupa „Speed” z Mazowsza skupia swoje działania na poprawie bezpieczeństwa na drogach. Szczególny nacisk kładą na ściganie osób przekraczających dozwoloną prędkość oraz tych, którzy rażąco łamią przepisy ruchu drogowego.

Pragną oni przypomnieć, że jednym z głównych powodów wypadków drogowych, które kończą się tragicznie, jest niewłaściwe dostosowanie prędkości jazdy do aktualnych warunków na drodze.