Bon turystyczny czyli nowa metoda oszustów

Bon turystyczny

Polska Organizacja Turystyczna wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi bonami turystycznymi, które od kilku dni pojawiają się w internecie.

Nie daj się oszukać

POT i ZUS przypominają, że bony turystyczne nie podlegają wymianie na gotówkę ani też na inne środki płatnicze. Z finansowego wsparcia mogą skorzystać jedynie uprawnione do tego osoby.

Propozycje oferujące wymianę bonu na gotówkę są niezgodne z prawem. Ustawa bowiem nie przewiduje możliwości wymiany bonów na gotówkę czy też inne środki płatnicze.

W internecie pojawiło się ostatnio bardzo dużo ofert, w których oszuści próbują wyłudzić gotówkę od naiwnych osób. Dlatego też należy mieć się na baczności i nie ufać ofertom kupna bonu turystycznego wartego 500 złotych za kwotę np 450 czy 400 złotych.

Pomoc w uzyskaniu i aktywowaniu bonusu oferuje ZUS. W tej sprawie można kontaktować się z całodobową infolinią – 22 11 22 111 bądź pisać na adres e-mail: [email protected]. Jak podaje ZUS w dniu 3 sierpnia z infolinii skorzystało ponad 20,5 tysiąca osób.

Przeczytaj również:

Koronawirus w Wiśle Płock. Komunikat Ekstraklasy

Zmiany w Wiśle Płock. Z klubem żegna się Furman