Niedzielne szczepienia w ratuszu

Szczepienie przeciw COVID-19 to temat, o którym można opowiadać długo. Z jednej strony możemy mówić o sporym zainteresowaniu, a z drugiej słyszy się, że wielu Polaków nie myśli o szczepieniach. Dla niektórych może brzmieć to dziwnie, ale powodów do zaskoczenia nie ma. Krótko mówiąc, chodzi o odporność populacyjną.

Zachęty i zachęty

Warto również podkreślić, że cały czas trwają akcje zachęcające do szczepień. Tyczy się to inicjatyw dotyczących kraju, jak i konkretnych miejscowości. Świetnym przykładem są szczepienia w płockim ratuszu – punkt szczepień będzie działał w najbliższą niedzielę. Jeżeli chcesz poznać dokładne godziny, musisz wiedzieć, że początek akcji zaplanowano na godz. 10:00. Koniec będzie mieć miejsce o 19:00 lub w momencie wyczerpania dawek.

Na chętnych czekają jednodawkowe preparaty firmy Johnson & Johnson. Inicjatywa może wydawać się skierowaną do mieszkańców Płocka i okolic, ale prawda jest nieco inna – pojawić się może każdy, kto spełni określone warunki. Warunki te to pełnoletność i przyniesienie dokumentu tożsamości.

Punkt szczepień w ratuszu to pomysł, za który odpowiada Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ProVita i Urząd Miasta Płocka.