Jechał za szybko i nie miał uprawnień – grozi mu poważna kara

Bezpieczeństwo na drodze to temat, o którym można rozmawiać naprawdę długo. Dowodem na to jedna z sytuacji płockich policjantów – zatrzymano mężczyznę, który jechał zbyt szybko. Jak się okazało, ma on 18 lat i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Zaostrzone kary

W ostatnich dniach sporo mówi się na temat zaostrzonych kar. Zaostrzone kary mogą wywoływać spore zdenerwowanie, ale nie można zapomnieć o tym, co jest najważniejsze. Bezpieczeństwo to priorytet niezależnie od tego, jak przedstawiają się kary!

Niemniej jednak wróćmy do sedna – wspomnianego mężczyznę zatrzymano ze względu na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Przekroczenie prędkości oczywiście przełożyło się na nałożenie mandatu karnego. Ponadto w międzyczasie okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień. W zaistniałych okolicznościach sprawa musi mieć swój finał w sądzie.

Trudno powiedzieć, czego należy się spodziewać, ale fakty są takie, że w grę wchodzi nawet 30 tysięcy złotych kary. Rzecz jasna nie sposób jednak zapomnieć o tym, co już wcześniej było powiedziane – bezpieczeństwo to priorytet!