Niepełnoletni odpowie za narkotyki – posiadanie i handel

Narkotyki to bardzo problem, o którym może nie słychać szczególnie często, ale kłopot jest spory. Przykładu nie trzeba nawet specjalnie szukać – kryminalni z Płocka zatrzymali chłopaka, który handlował narkotykami. To mieszkaniec powiatu płockiego, który ma zaledwie 17 lat.

Co wiadomo na temat sprawy?

O detalach trudno opowiadać – funkcjonariusze znaleźli kilka torebek z suszem roślinnym. Oczywiście w takiej sytuacji nie mogło obejść się bez narkotestu – przeprowadzone badanie wykazało, że znaleziono marihuanę. Do tego ustalono też, że 17-latek zajmuje się handlem narkotykami. Co za tym idzie, niepełnoletni odpowie za posiadanie narkotyków i handel nimi. Warte odnotowania jest też to, że zatrzymany przyznał się do stawianych zarzutów.

Nie ma też co ukrywać, że bardzo prawdopodobne są surowe konsekwencje. Zresztą wystarczy spojrzeć na przepisy – posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych oznacza maksymalnie 3 lata pozbawienia wolności. Przy handlu narkotykami kara jest znacznie poważniejsza – możliwe jest nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Walka z narkotykami dotyczy całego kraju.