Kradł w swoim miejscu pracy!

Złodzieje działają na przeróżne sposoby, ale uczciwie trzeba przyznać, że mimo wszystko niektóre sytuacje mogą dość mocno dziwić. Przykład tego mieliśmy w komisie samochodowym znajdującym się na terenie powiatu płockiego.

Kradzież samochodów

Chodzi o 31-letniego pracownika, który miał 47-letniego wspólnika. Duet ten doprowadził do kradzieży ośmiu samochodów i teraz obaj panowie mogą dostać nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Niemniej wróćmy do początku – pracownik wyprowadzał auta sprowadzone z zagranicy. Potem pojazdy trafiały do wspólnika, który zajmował się sprzedażą. Rzecz jasna wszystko działo się na podstawie fikcyjnych umów. Jak się można domyślić, starano się działać przemyślanie i co za tym idzie, samochody nie znikały od razu. Ostateczne stanęło na ośmiu autach w ciągu ostatniego półrocza. Można jeszcze dodać, że nie tylko o samochody chodziło – możemy również mówić o kołach, alufelgach i katalizatorze. Nieuczciwy pracownik usłyszał 12 zarzutów kradzieży. W przypadku jego wspólnika mamy 8 zarzutów paserstwa. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów.

Jeśli szukasz informacji z województwa, warto zajrzeć tutaj.