Internetowi oszuści potrafią zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie

Internetowe oszustwa to temat, o którym słyszy się stosunkowo dużo. Niemniej jednak wciąż pojawiają się nowi pokrzywdzeni. Dlaczego tak się dzieje?

Różne możliwości

Naturalnie trudno pokusić się o jakąś jedną odpowiedź – zdarzyć się może wiele. Zresztą wystarczy powiedzieć, że problem może stanowić choćby pośpiech czy przesadna pewność.

Dobrze też odnieść się do jakiegoś przykładu. Co więcej, możemy odnieść się do historii pewnej płocczanki – kobiety, która chciała sprzedać garnitur przy pomocy aplikacji sprzedażowej. Wydawać by się mogło, że ewentualnym problemem jest tylko brak środków, ale nic bardziej mylnego.

Co się stało?

Szybko odezwał się mężczyzna zainteresowany kupnem garnituru i jak się okazało, osoba ta nie była uczciwa. Warte podkreślenia jest też to, że działanie mężczyzny było bardzo proste – oszust wysłał do kobiety link, dzięki któremu włamał się na jej konto. Jak się można też domyślić, szybko doszło do wyczyszczenia konta. Wypada też dodać, że oszust miał trochę pecha, ponieważ na koncie pokrzywdzonej było kilkaset złotych.

Oczywiście na tym sprawa się nie kończy – płocczanka zgłosiła się na policję. Policjanci zrobią wszystko, aby pomóc, ale pamiętajmy, że mowa o sytuacji, której można było uniknąć.