Przedsiębiorcy mają otrzymać tańszy gaz!

Od 1 maja 2023 r. dla firm dostępny będzie tańszy gaz. Klienci biznesowi mogą liczyć na blisko 15-procentowy spadek cen gazu, o czym poinformował we wtorek należący do Grupy Orlen PGNiG Obrót Detaliczny – prognozowany koszt to 301,72 zł/MWh.

Po raz drugi w tym roku obniżymy stawki dla naszych klientów korporacyjnych, którzy rozliczani są w oparciu o ofertę cennikową. W marcu i kwietniu nastąpiła obniżka o 55 procent, a w maju stawka zostanie obniżona o dodatkowe 15 procent. Oznacza to, że firmy będą płacić za gaz nawet o 62 proc. mniej w porównaniu z początkiem roku – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

Spółka poinformowała, że od 1 kwietnia 2023 roku klienci biznesowi PGNiG Obrót Detaliczny w ramach Grupy Orlen mogą skorzystać z nowego sposobu ustalania cen za paliwo gazowe w ramach cennika „Gaz dla Biznesu”. Koszt gazu będzie określany na podstawie wykorzystania notowań gazu z Towarowej Giełdy Energii.

Przy zastosowaniu nowego sposobu ustalania cen, cena początkowa wyniesie 353,59 zł/MWh (netto, bez akcyzy) i będzie obowiązywać od 1 do 30 kwietnia br. Cena majowa, która bazuje na notowaniach giełdowych gazu z marca, wyniesie 301,72 zł/MWh. Oznacza to blisko 15-procentową obniżkę w stosunku do kwietnia, podano szczegółowo w komunikacie.