Kara dla Wisły Płock od PZPN za naruszenie porządku i używanie rac podczas spotkania piłkarskiego

Polski Związek Piłki Nożnej objął klub Wisła Płock sankcjami z powodu nieutrzymania porządku oraz użycia rac w trakcie konfrontacji pierwszoligowej z Polonią Warszawa. Spotkanie sportowe miało miejsce 2 września.

20 tysięcy złotych – taka grzywna została nałożona na Wisłę Płock przez Komisję Dyscyplinarną PZPN, ze względu na naruszenie regulaminu i wykorzystanie rac podczas meczu z Polonią Warszawa, który rozegrał się 2 września. Jak mówi Tomasz Kozłowski, dyrektor Departamentu Komunikacji i Mediów PZPN, to nie jest jedyna kara – dodatkowo jedna część sektora za bramą zostanie zamknięta na jeden mecz, a decyzja ta zostanie zawieszona na rok. Klub otrzyma pełne uzasadnienie decyzji Komisji Dyscyplinarnej po sporządzeniu i podpisaniu dokumentów.

Zgodnie z relacjami, na inaugurację meczu z Polonią Warszawa, kibice odpalili około 70 rac. Działania te mogły doprowadzić do uszkodzenia dachu stadionu. Monika Maron z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza obiektem, zapowiedziała przeprowadzenie oględzin w najbliższym czasie. Wyjaśniła, że część rac uderzyła w dach od wewnętrznej strony, dlatego konieczna będzie ocena, czy uderzenia te wymusiły wymianę elementów zadaszenia nad sektorem południowym.