Działania policyjne na rzecz bezpieczeństwa drogowego w Sierpcu

Na terenie miasta Sierpca i powiatu sierpeckiego rozpoczęły się działania policyjne pod nazwą „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Celem tych działań, będących częścią kampanii ogólnopolskiej, jest skupienie uwagi kierowców na prawidłowym oświetleniu ich pojazdów. Policja zwraca szczególną uwagę na ten aspekt podczas kontroli drogowych.

Aktywności te mają na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jak ważne jest poprawne oświetlenie pojazdu dla ich bezpieczeństwa. Prace w ramach tej kampanii będą trwać do 15 grudnia 2023 roku. Istotną częścią tych działań jest eliminacja z ruchu pojazdów, które mają niesprawne lub niezgodne z normami technicznymi systemy oświetlenia.

Pierwsza możliwość sprawdzenia i regulacji oświetlenia samochodowego w Sierpcu będzie miała miejsce już 21 października. Stacja kontroli pojazdów „SKRAWMET” przy ulicy Wróblewskiego 2 zaprasza kierowców w godzinach od 8 do 12. Diagnosta specjalista dokładnie sprawdzi i dostosuje oświetlenie pojazdów. Kolejne okazje do skorzystania z tej usługi będą 28 października, 18 listopada i 9 grudnia 2023 roku.

W związku z trwającą akcją, funkcjonariusze z komendy w Sierpcu będą podczas kontroli drogowych zwracać szczególną uwagę na poprawność działania i stosowność użycia świateł. Wszystkim kierowcom przypominamy, jak ważne są odpowiednie światła i kiedy powinny być używane. Niewłaściwe oświetlenie jest podstawą do zatrzymania dowodu rejestracyjnego i stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych użytkowników dróg. Dlatego apelujemy o odpowiedzialne podejście do tego aspektu bezpieczeństwa.