"Paka dla Rodaka": Pomoc dla Polaków na Wschodzie w inicjatywie fundacji "Przystanek Rodzina"

Fundacja „Przystanek Rodzina” ponownie zachęca do uczestnictwa w corocznym projekcie charytatywnym znanym jako „Paka dla Rodaka”. Celem akcji jest przekazanie wsparcia w formie artykułów pierwszej potrzeby dla Polaków mieszkających na wschodzie, dokładnie w Mołdawii i Ukrainie. Fundacja ma zamiar skompletować 650 paczek pełnych produktów spożywczych oraz 300 paczek słodyczy dla dzieci.

„Paka dla Rodaka” jest obecna na scenie pomocowej od 2016 roku. Główna idea tego projektu to niesienie pomocy Polakom, którzy ze względu na skomplikowane losy naszego narodu, zostali przymusowo przesiedleni poza granice Polski. W obecnym roku pomoc zostanie skierowana do tych, którzy przebywają w Mołdawii i Ukrainie. Organizatorzy mają plan zrealizować projekt poprzez dostarczenie 650 paczek z jedzeniem dla rodzin oraz 300 paczek ze słodyczami dla najmłodszych.

Jako ważna forma materialnego wsparcia, akcja stanowi także symbol solidarności i umacnia więzi narodowe – podkreśla Albert Dyna, wiceprezes zarządu Fundacji Przystanek Rodzina. W projekcie ważne są również wartości edukacyjne, jak kształtowanie postaw patriotycznych i poczucia misji wśród młodzieży biorącej udział w akcji.

Zbiórka produktów spożywczych oraz higienicznych odbędzie się w listopadzie w sklepach partnerskich oraz innych instytucjach, które zdecydowały się wesprzeć tę inicjatywę. Przed świętami Bożego Narodzenia opakowania z darowiznami trafią do rodaków przebywających w Mołdawii i Ukrainie.

Patronat nad wydarzeniem „Paka dla Rodaka” objął biskup płocki Szymon Stułkowski.