Zakończenie tradycji sylwestrowych zabaw pod płockim ratuszem: oficjalne ustalenia

Koniec roku niesie ze sobą planowanie sylwestrowych uroczystości, niemniej jednak nie wszystkie wiadomości mogą cieszyć. Z przykrością musimy poinformować, że mieszkańcy Płocka, którzy planowali powitać nowy rok na Rynku Starego Miasta, będą musieli zmienić swoje plany. Urząd Miasta nie przewiduje żadnych wydarzeń z okazji Sylwestra. Ale, jakie są powody tej decyzji?

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, nie odbędzie się tradycyjna sylwestrowa zabawa na świeżym powietrzu, którą kiedyś organizował ratusz. Nie zostały również zaplanowane żadne pokazy – ani laserowe, ani pirotechniczne. To jest konsekwencja decyzji podjętej przez urząd miasta w 2020 roku. Od tamtego czasu, ta decyzja była konsekwentnie utrzymywana. Jak zapewnia burmistrz miasta, głównym powodem jest ekonomia.

Na to, aby zrezygnować z organizacji sylwestrowych imprez miało wpływ kilka czynników. Prezydent miasta zaznacza, że problem stanowią również kwestie logistyczne. Zaproszenie popularnej gwiazdy muzycznej, która przyciągnęłaby mieszkańców Płocka, jest niemożliwe w okresie sylwestrowym – większość z nich bierze udział w sylwestrowych koncertach telewizyjnych.

– Duże imprezy telewizyjne przyciągają największe gwiazdy. Znalezienie artysty, który byłby skłonny wystąpić na naszym koncercie, jest trudne – argumentuje prezydent Nowakowski. – Kiedy do tego dodamy niepewne warunki pogodowe i fakt, że mieszkańcy niechętnie bawią się na starówce w Sylwestra, organizacja imprezy sylwestrowej przed ratuszem w Płocku wydaje się być złym pomysłem.

Warto przypomnieć, że ostatnia sylwestrowa zabawa pod płockim ratuszem odbyła się w 2019 roku. Wówczas to Agencja Rewitalizacji Starówki zadbała o rozrywkę. Płocczanie przywitali nowy rok tańcząc do największych hitów lat 70. i 80. O północy obserwowali także pokaz laserowy.

Zaś w 2020 i 2021 roku, z powodu obostrzeń i ograniczeń wynikających z pandemii koronawirusa, nie udało się zorganizować sylwestrowego wydarzenia. W 2022 roku, podobnie jak w tym roku, decyzja o nieorganizowaniu imprezy była podyktowana względami ekonomicznymi.