Trzynasty akt wandalizmu w 2023 roku: Zniszczona wiata przystankowa przy alei Piłsudskiego

Jest bezsporne, że rok 2023 w Płocku obfituje w zniszczenia infrastruktury miejskiej – co miesiąc doświadczamy przynajmniej jednego aktu wandalizmu. Ostatnie nieszczęsne wydarzenie miało miejsce na przystanku autobusowym „Otolińska”, znajdującym się przy al. Piłsudskiego, gdzie zniszczono szybę wiaty przystankowej.

Zgodnie z relacją Huberta Woźniaka, pracownika Referatu Informacji Miejskiej Urzędu Miasta, kierowca jednego z nocnych kursów Komunikacji Miejskiej Płock dostrzegł uszkodzoną szybę już 23 października. To, niestety, już trzynasty tego typu incydent w tym roku. Szacowany koszt naprawy wynosi od 1,5 do 2,5 tys. złotych, ale w tym konkretnym przypadku prawdopodobnie będzie to około 2 tys. złote.

Mimo zgłoszenia sprawy na policję, nie udało się dotąd ustalić sprawcy tego aktu wandalizmu. Koszt wymiany zniszczonej szyby pokryje ubezpieczyciel, jednak jak to często bywa na wolnym rynku – każde wypłacenie odszkodowania powoduje wzrost stawki przy kolejnej polisie. W rezultacie, koszty w dłuższej perspektywie ponosi miasto.