Radzanowo w świątecznym nastroju: Gminne Mikołajki pełne atrakcji dla mieszkańców

Aktualna zimowa aura skłania do myślenia o nadchodzących z ustaleniem kroku Mikołajkach, które niezaprzeczalnie wprowadzają nas w magiczny klimat świąt Bożego Narodzenia. W Radzanowie, miejscowości która nigdy nie zawodzi, tradycyjnie, zgodnie z zwyczajem obchodzenia ważnych świąt, Mikołajki są uroczyście celebrowane.

Zaplanowane na środę, 6 grudnia, Gminne Mikołajki mają miejsce na Placu przy Spichlerzu w Radzanowie. To wydarzenie integruje mieszkańców gminy i przyciąga również gości spoza niej. Organizatorzy zapraszają na imprezę w atmosferze przedświątecznej życzliwości, obfitującą w prezenty dla najmłodszych oraz tych trochę starszych, liczne konkursy, degustacje potraw i ciast oraz wiele innych atrakcji. Gospodarzami tego wydarzenia będzie wójt gminy Radzanowo Piotr Jakubowski oraz Radni Gminy Radzanowo.

Rozrywkowy program imprezy obfituje w różnorodne atrakcje. Jak informują organizatorzy w oficjalnym zaproszeniu, przewidziano włączenie iluminacji świątecznych, wystąpienie Świętego Mikołaja, konkursy i zabawy z 2DH “Enigma” w Chacie Świętego Mikołaja, mobilne studio fotograficzne oraz gorąca czekolada i herbata. Dodatkowo, uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić żywą zagrodę reniferów pochodzących z Laponii. Całość uświetnią artystyczne występy. W programie znalazły się także konkursy, między innymi na ciasto zimowe dla Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń oraz rodzinny konkurs kreatywny “Tworzymy choinkę”. Na koniec, pomiędzy uczestnikami Gminnych Mikołajek zostaną rozlosowane jodły kaukaskie. Start imprezy zaplanowano na godzinę 16.

Organizatorami tego świątecznego wydarzenia są Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie i Wójt Gminy Radzanowo Piotr Jakubowski. Partnerem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.